طرح توجیهی

طرح توجیهی

تقاضای طرح توجیهی

آیا می‌دانید طرح توجیهی چیست؟ آیا می‌دانید یک طرح توجیهی می‌تواند شامل چه مواردی باشد؟ اسناد و مدارک مورد نیاز در راستای ارائه طرح توجیهی به اداره ی ثبت مؤسسه ها چه می‌باشد؟ بله، لیولند می‌خواهد شما عزیزان را با سؤال های مطرح شده آشنا سازد، پس از شما خواستار هستیم در ادامه ی مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

طرح توجیهی چیست؟

در یک دیدگاه کلّی طرح توجیهی (Justification plan) عبارت است از طرحی که به تفکیک و تحلیل توجیهی اقتصادی، مالی و فنی پروژه هایی که مربوط به سرمایه گذاری هستند در راستای معین نمودن مدّت زمان و وجه معاهده، وجه بازگشت سرمایه، درآمدها و اثرهای ناشی از اجرای طرح، هزینه ها در راستای هزینه های ثبت و متغیّر یک طرح و در پایان معین نمودن شروط فنی پروژه و … اقدام می‌نماید. در ضمن لازم است که شما عزیزان توجه نمایید از اجبارهای، دریافت تسهیلات و وام از بانک یا دریافت جواز قانونی از نهادهای دولتی مِن جمله جهاد کشاورزی و … وجود طرح توجیهی می‌باشد. یک طرح توجیهی می‌تواند در بر گیرنده ی احداث و بنای یک کارخانه ی تولیدی باشد و یا تأسیس یک مؤسسه خدماتی و رفاهی باشد.

از جمله مزایای طرح توجیهی می‌توان به ارائه چشم انداز واضح تری از آینده کسب و کار خود اشاره کرد

طرح توجیهی

قسمت های گوناگون طرح توجیهی

1-تحقیق درباره ی بازار موجود.

در تحقیق درباره ی بازار، بُعدهای گوناگون بازار همچون بازار مقصود، عرضه و تقاضای کالای ارائه شده وارسی می‌گردد.

2-تبیین پذیری فنی.

در تبیین پذیری فنی، بُعدهای فنی یک طرح توجیهی همچون گنجایش، جایگاه اجرا، ماشین آلات و تجهیز های ساختار و تولید اجرایی، تفکیک و تحلیل می‌گردد.

3-تفکیک و تحلیل مالی.

مقصود ما از تفکیک و تحلیل مالی یک طرح، بررسی همه ی جنبه های مالی یک طرح می‌باشد. شما لازم است پیش از به ثبت رسانیدن یک طرح اقدام به وارسی بُعدهای مالی نمایید. بنابراین در یک طرح توجیهی به ویژه ضمن طرح هایی که از مشاورین ویژه در راستای آن کمک اخذ شده است، جنبه های گوناگون سرمایه گذاری، شرایط، اوضاع و احوال بازار، وضعیت گوناگون یک طرح به منظور سرمایه گذاری مورد وارسی قرار می‌گیرد. در این صورت سرمایه گذار می‌تواند مسیر درست را اتخاذ نموده و در آینده ای نه چندان دور نادم نشود.

طرح توجیهی

اسناد و مدارک مورد نیاز در راستای طرح توجیهی

موضوعات نگارشی طرح توجیهی

سخن پایانی

بهتر است در پایان مقاله چنین بیان کنیم که، تلاش در راستای طرح توجیهی می‌تواند در دل افراد رعب و وحشت ایجاد کند. ولیکن چنانچه شما در راستای تهیه ی یک طرح توجیهی که در برگیرنده ی جمع آوری، طرح ریزی و بیان تمام داده ها است می‌توانید در پایان با خیال راحت در راستای کسب و کار خود قدم بردارید. امیدواریم اطلاعات لازم را در راستای تقاضای طرح توجیهی در اختیار شما عزیزان گذارده باشیم. برای دریافت تمامی پاسخ های سوالات خود با ما تماس حاصل فرمایید.

لیولند

مشاوره طرح توجیهی

جواب تمامی سوالات خود در مورد طرح توجیهی را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا