ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان چگونه است؟

هم اکنون کشور عمان به دلیل دارا بودن شرایط بسیار شایسته به منظور سرمایه گذاری و ثبت شرکت، در سال 2020 به میان زبان ها افتاده است. به همین دلیل است که سرمایه گذاران ایرانی بدین موضوع اهمیت بسیار می‌دهند. امروزه روش های بسیاری به منظور سرمایه گذاری در کشور عمان وجود دارد، ولیکن با عنایت به توجه صورت گرفته توسط مردم مهم ترین نوع آن ثبت شرکت در کشور عمان است. لیولند می‌خواهیم شما عزیزان را در این مقاله با شرایط ثبت شرکت در کشور عمان آشنا سازیم پس همراه ما باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

معرفی مختصری از کشور عمان

کشور عمان، کشوری است که از قدیم الایام به کشور سلطنت نشینان شهرت یافته است. این کشور از همسایگان ایران است و در جنوب ایران واقع گردیده است و از جهت دارا بودن منابع طبیعی از شرایط بسیار مناسبی برخوردار است. کشور عمان با کشور ایران از زمان های دور دارای رابطه ی بسیار نزدیکی است. بنابراین سرمایه گذاران مطمئن باشند که یکی از گزینه های بسیار مناسب برای آنها جهت سرمایه گذاری کشور عمان است.

معاهده ثبت شرکت در عمان

با توجه به آنچه که در قسمت فوق بیان نمودیم، معاهده ی ثبت شرکت در عمان (Company registration in Oman) هر روزه در حال افزایش است. بنابراین سرمایه گذاران در راستای ورود به کشور عمان نیاز به دریافت ویزای عمان دارند، تا بتوانند در اوّلین مرحله به کشور عمان وارد شوند.

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در عمان

پیش از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور عمان، مراجعه کنندگان در راستای ثبت شرکت باید توجه داشته باشند که، ابتدا باید استاندارد های موجود در سطح بین المللی و شرایط مالی خود، جهت سرمایه گذاری را بررسی نمایند. یکی از مواردی که بررسی نمودن آن توسط سرمایه گذاران بسیار مهم است مقدار سلب مالکیت اموال توسط دولت است. در واقع بررسی این امر توسط سرمایه گذاران بسیار مهم است زیرا ممکن است اموال سرمایه گذار از دست برود. از دیگر عوامل بسیار مهم که لازم است توسط سرمایه گذاران بررسی گردد میزان فساد قضایی صورت گرفته در عمان است. در سال 2002 کمترین فساد قضایی و در سال 2011 بیشترین فساد قضایی در کشور عمان صورت گرفته است.

انواع ثبت شرکت در عمان

شرکت با مشارکت محدودشرکت با مسئولیت محدود
شرکت سهامی عامشرکت سهامی
هولدینگشعبه شرکت های خارجی
شرکت نمایندگیشرکت سرمایه گذاری مشترک

ثبت شرکت در عمان

شرایط ثبت شرکت در کشور عمان

  • شما باید در راستای ثبت شرکت در کشور عمان دست کم دو سهامدار داشته باشید. یکی از سهامداران باید یکی از شهروندان کشور عمان و یا یکی از شهروندان کشور ایالت متحده ی آمریکا باشد و بیشتر از 30 درصد سهام شرکت به نام او درآید. بنابراین طرف ایرانی در ثبت شرکت دارای 70 درصد از سهام شرکت خواهد بود.
  • فردی که از کشور عمان یا ایالت متحده ی آمریکا در شرکت دارای سهام است بنا بر قرارداد منعقده حق دخالت در سود و مدیریت شرکت نخواهد داشت. او تنها می‌تواند به دریافت یک مبلغ به طور ماهیانه یا سالیانه بسنده نماید.
  • افراد ایرانی بدون دریافت گواهی تجارت از وزارت بازرگانی و صنایع نمی‌توانند اقدام به انجام اعمال تجاری در این کشور نمایند.
  • گواهی تجارت در کشور عمان تنها به اشخاصی داده می‌شود که سرمایه ی موجود آنها بیش از 150000 ریال (واحد پول عمان) باشد. و یا درصد مشارکت های خارجی آنان نیز نباید بیش تر از 49 درصد باشد.
  • پروانه شرکت نیز هر 5 سال یک بار تمدید خواهد شد.
  • تنها هزینه ای که یک مالک ایرانی شرکت باید آن را پرداخت نماید هزینه ی اسپانسر خواهد بود.
  • سرمایه گذاران ایرانی در کشور عمان جواز قانونی 100 در 100 مشارکت در پروژه های پیشرفت اقتصادی که از جانب شورای توسعه تأیید می‌شوند را نیز دارند.
  • حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای این امر 500000 ریال (واحد پول عمان) است.

محدودیت های ثبت در عمان

ثبت شرکت در کشور عمان باید به کمک وکلاء و مشاوران حقوقی صورت پذیرد تا برای شما به تبع سرمایه ی صرف شده سود آور باشد. ولیکن توجه داشته باشید شما باید علاوه بر ثبت شرکت، در راستای اخذ تابعیت و اقامت دائمی از این کشور اقدام کنید. امّا بهتر است پیش از اقدام در راستای ثبت شرکت توجه داشته باشید که کشور عمان با توجه به قانون مدنی خود، در راستای ثبت شرکت از قوانین و مقررات سخت گیرانه ای برخوردار است. شما باید جهت اخذ مجوز های لازم در راستای ثبت شرکت در عمان عزم خود را جزم نمایید و توجه داشته باشید که تا زمانی می‌توانید از اقامت دائمی کشور عمان برخوردار باشید که شرکت شما هم برای کشور عمان و هم برای شما سودآور باشد.

ثبت شرکت در عمان

 

مراحل ثبت شرکت در کشور عمان

لازم به ذکر است که هزینه ثبت شرکت در عمان حدودا برابر با 15600 الی 2340 دلار می‌باشد

مزایا ثبت شرکت در عمان

سخن پایانی

لیولند به شما در این مقاله شرایط، مراحل و مدارک مورد نیاز در راستای ثبت شرکت در کشور عمان را آموختیم. می‌توان به چنین نتیجه ای از مطالب فوق دست یافت که شما پیش از ثبت شرکت، بهتر است با مشاوران حاذق لیولند که در این زمینه دارای اطلاعات لازم می‌باشند مشورت نمایید تا شما عزیزان را به بهترین نحو راهنمایی نمایند.

لیولند

مشاوره ثبت شرکت در عمان

جواب تمامی سوالات خود در مورد ثبت شرکت در کشور عمان را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا