ثبت شرکت در خلیج فارس

ثبت شرکت در خلیج فارس

آشنایی با ثبت شرکت در خلیج فارس

به ثبت رسانیدن شرکت در جنوب کشور مِن جمله خلیج فارس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است, چرا که جنوب کشور ما به دلیل دسترسی به آب های آزاد خلیج فارس به لحاظ ترانزیتی دارای اهمیت ویژه ای است. بنابراین افراد بسیاری هستند که تمایل دارند در این منطقه به سرمایه گذاری بپردازند. اما ثبت شرکت در خلیج فارس از مراحل و شرایط خاص خود برخوردار است که نیاز به مشاوری دقیق و آگاه دارد, در همین جهت مشاوران تیم حقوقی لیولند برای راهنمایی شما عزیزان از ثبت شرکت در خلیج فارس آماده خدمت رسانی می‌باشند. با ما همراه باشید.

ثبت شرکت در خلیج فارس چگونه است؟

یکی از راه های بسیار پرسود برای شما در زمینه ی سرمایه گذاری ثبت شرکت است. از این جهت شما عزیزان می‌توانید جهت سرمایه گذاری در خلیج فارس اقدام به ثبت شرکت نمایید. در نظر داشته باشید که به جهت آسانی کار برای شما در زمینه ی ثبت شرکت، در هر منطقه ای از استان یک اداره وجود دارد، تا شما بتوانید مراحل اداری را در منطقه ی خود سپری کنید. همچنین پیش از ثبت شرکت باید مشخص نمایید که شرکت مدّ نظر شما در کدام دسته از 8 دسته ی اعلام شده قرار می‌گیرد. زیرا روند اداری مربوط به هر یک باید به طور جداگانه طی شود.

لازم به ذکر است که یکی از مزایای ثبت شرکت در خلیج فارس امکان صادرات و واردات با هزینه های پایین و مناسب و همچنین پرداخت عوارض پایین می‌باشد.

مراحل و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خلیج فارس

به ثبت رسانیدن شرکت در کشور دارای مراحل قانونی خاصی است. باید توجه داشت که ثبت شرکت در خلیج فارس از این مراحل قانونی مستثنی نیست و شامل حال آن نیز می‌شود. اگر شما می‌خواهید یک شرکت با مسئولیت محدود را به مرحله ی ثبت رسانید، بهتر است ابتدا بدانید به لحاظ قانونی به کدام یک از شرکت ها، شرکت با مسئولیت محدود اطلاق می‌شود. 

شرکت با مسئولیت محدود

به شرکت هایی، شرکت با مسئولیت محدود گفته می‌شود که امور تجاری شرکت توسط اعضاء آن شرکت که اقدام به تأسیس شرکت نموده اند انجام می‌شود. همچنین سرمایه ی تأسیس شرکت نیز توسط اعضاء شرکت تأمین می‌شود. سهام شرکت با مسئولیت محدود به صورت سهم الشرکه است، بدین صورت که هر شریک به میزان سرمایه ای که در شرکت سهیم شده است، می‌تواند از مزیت های آن شرکت استفاده نماید. و نیز مسئولیت افراد در شرکت با مسئولیت محدود با توجه به میزان سهم آن در تأمین سرمایه ی شرکت می‌باشد. پس از مشخص نمودن شرایط فوق شما می‌توانید در راستای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خلیج فارس اقدام نمایید.

ثبت شرکت در خلیج فارس

شرایط لازم شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت شرکت در خلیج فارس

اعضای شرکت

به هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود در خلیج فارس باید توجه داشته باشید که جهت تأسیس آن حداقل باید دو نفر به عنوان مؤسسین شرکت وجود داشته باشد. علاوه بر این، آن دو نفر نیز باید به سن قانونی 18 سال تمام خود نیز رسیده باشند.

سرمایه ی اوّلیه در راستای تأسیس شرکت

سرمایه ی اوّلیه ی شرکت جهت به ثبت رسیدن آن یک میلیون ریال معادل 100 هزار تومان است. سرمایه ی اوّلیه ی شرکت لازم است حتما توسط حداقل دو نفر که مؤسسین شرکت هستند تأمین شود.

مدارک مورد نیاز شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت شرکت در خلیج فارس

تهیه ی فتوکپی از مدارک شناسایی مؤسسین اعم از شناسنامه و کارت ملّی
تهیه ی گواهی از عدم سوء پیشینه ی هیأت مدیره
تهیه ی صورت جلسه از مجمع عمومی مؤسسان
تهیه ی صورت جلسه ی هیأت مدیره
تهیه ی وکالت نامه رسمی (در صورتی که کارهای لازم در راستای ثبت شرکت توسط وکیل انجام می‌شود)
تهیه ی دو نسخه اساسنامه
تهیه ی دو برگ اظهارنامه

مراحل لازم در راستای شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت شرکت در خلیج فارس

ثبت شرکت در خلیج فارس

مراحل و شرایط شرکت سهامی خاص برای ثبت شرکت در خلیج فارس

ابتدا به یک تعریف مختصر از شرکت سهامی خاص بسنده می‌نماییم.

شرکت سهامی خاص

با توجه به آنچه که در قانون آمده است، شرکت سهامی خاص به شرکت هایی اطلاق می‌گردد که آن شرکت به منظور انجام امور تجاری تأسیس می‌شود، سهام شرکت سهامی خاص قابلیت تقسیم پذیری دارد. ولیکن باید توجه داشت که سهامداران شرکت باید از میان شرکاء باشد. از این جهت میزان سهام شرکاء در شرکت به میزان اسم سهامی است که در شرکت بدان ها تعلق گرفته است.

شرایط لازم شرکت سهامی خاص برای ثبت شرکت در خلیج فارس

اعضاء شرکت

حداقل اعضا در شرکت سهامی خاص باید 3 نفر باشد. علاوه بر آن باید 2 نفر به عنوان بازرس و جانشین آنها انتخاب شوند. هیأت مدیره باید 2 نفر باشد. توجه داشته باشید که میان اعضای هیأت مدیره و بازرسان نباید رابطه ی خویشاوندی نسبی باشد

سرمایه ی اوّلیه در راستای تأسیس شرکت

حداقل میزان سرمایه ی یک شرکت در راستای تأسیس باید یک میلیون ریال معادل 100 هزار تومان باشد. در شرکت سهامی خاص باید 35 درصد از سرمایه ی اوّلیه ی شرکت در یک حساب به عنوان حساب مشترک جهت تأسیس واریز شود.

مدارک مورد نیاز شرکت سهامی خاص برای ثبت شرکت در خلیج فارس

تهیه ی فتوکپی از مدارک شناسایی مؤسسین اعم از شناسنامه و کارت ملّی
تهیه ی گواهی از عدم سوء پیشینه ی هیأت مدیره
تهیه ی فیش بانکی در راستای واریز 35 درصد سرمایه ی اوّلیه
تهیه ی دو نسخه از اظهارنامه شرکت سهامی خاص
تهیه ی دو نسخه از اساسنامه شرکت سهامی خاص
تهیه ی دو نسخه از صورت جلسه ی مجمع عمومی مؤسسان
تهیه ی دو نسخه از صورت جلسه ی هیأت مدیره
تهیه ی وکالت نامه رسمی (در صورتی که کارهای لازم در راستای ثبت شرکت توسط وکیل انجام می‌شود)

مراحل لازم شرکت سهامی خاص برای ثبت شرکت در خلیج فارس

پس از سپری نمودن مراحل فوق از جانب شما، شرکت شما تحت عنوان سهامی خاص در حوزه ی خلیج فارس به ثبت خواهد رسید. بنابراین شما عزیزان می‌توانید فعالیت خود را در شرکت آغاز کنید.

سخن پایانی

لیولند در این مقاله سعی نمود شما عزیزان را با مراحل لازم در راستای ثبت شرکت در خلیج فارس (البته با دو نوع آن که دارای متقاضی بسیاری است) آشنا سازد. همانطور که مشاهده نمودید ثبت شرکت در دو نوع فوق دارای مدارک متفاوت ولیکن مراحل ثبت یکسانی است. بنابراین ابتدا به منظور ثبت هر نوع شرکتی در هر منطقه لازم است نوع شرکت مشخص گردد، تا مدارک مورد نیاز تهیه شود. پس از تهیه ی مدارک می‌توانید به ثبت شرکت خود اقدام کنید.

لیولند

مشاوره ثبت شرکت در خلیج فارس

جواب تمامی سوالات خود در مورد چگونگی ثبت شرکت در خلیج فارس را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا