ثبت موسسه خدمات زیبایی

ثبت موسسه خدمات زیبایی

چگونگی ثبت موسسه خدمات زیبایی

با عنایت بر گسترش و توسعه چشم گیر فناوری در زمینه ی خدمات زیبایی، مؤسسات بسیاری هستند که در این راه قدم گذارده اند. به گونه ای که می‌توان چنین گفت که مؤسسات در این زمینه با یک دیگر به رقابت بسیار سخت می‌پردازند. باید توجه داشت که تبلیغات صورت گرفته از سوی مؤسسات، انتخاب نام، ثبت، لوازم و تجهیزات مورد استفاده، نیروی حاذق و زبر دست، نه تنها تعداد تقاضا کنندگان را افزایش می‌دهد، بلکه در سود دهی مؤسسه بسیار مؤثر است. آنچه که لیولند می‌خواهد در این مقاله بدان بپردازیم مراحل ثبت مؤسسه خدمات زیبایی است، پس همراه ما باشید.

مراحل ثبت موسسه خدمات زیبایی

مؤسسه های تجاری و انواع آن در ثبت موسسه خدمات زیبایی

مؤسسه سهامی عام
مؤسسه سهامی خاص
مؤسسه با مسئولیت محدود
مؤسسه تضامنی
مؤسسه نسبی
مؤسسه مختلط سهامی
مؤسسه غیر مختلط سهامی

از میان مؤسسات تجاری نام برده شده، بیشترین نوع یک مؤسسه تجاری که در اداره ثبت اسناد و املاک کشور تقاضا کننده به خود جلب نموده، مؤسسات سهامی خاص و مؤسسات با مسئولیت محدود می‌باشند. مؤسساتی که با مسئولیت محدود اقدام به ثبت می‌نمایند برای موضوع های همچون، آرایشی و بهداشتی، آشامیدنی، مواد خوراکی و…. و در یک نگاه کلّی برای مؤسساتی که نیاز به حضور در مزایده ها و مناقصه های دولتی و غیر دولتی ندارند، بسیار مورد پسند است.

توجه نمایید: شما به هنگام ثبت یک مؤسسه خدمات زیبایی در هر دو حالت قید شده در قسمت فوق لازم است به جهت دریافت مجوز در مراحل ابتدایی ثبت مؤسسه اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با لیولند تماس بگیرید.

ثبت موسسه خدمات زیبایی

نحوه ی ثبت مؤسسه خدمات زیبایی در قالب مؤسسه با مسئولیت محدود

مؤسسه با مسئولیت محدود مؤسسه ای است که میان دو نفر یا بیش از دو نفر به منظور انجام کاری تجاری شکل میگیرد. هر یک از شریک ها در مؤسسه با مسئولیت محدود پیش از آنکه سرمایه ی صرف شده از سوی آنها به سهام تبدیل شود، به مقدار سرمایه ی گذارده شده از سوی آنها مسئول می‌باشند. به هنگام ذکر نام یک مؤسسه با مسئولیت محدود لازم است (با مسئولیت محدود) در نام اتخاذی ذکر گردد. چنانچه از سوی شما نسبت بدین موضوع بی توجهی به عمل آید شرکت شما در قالب یک شرکت تضامنی فرض خواهد شد، و باید از قوانین مربوط بدان پیروی کند. عزیزان توجه داشته باشید که نام انتخاب شده از سوی شما نباید برگرفته از نام یکی از شرکاء باشد. در غیر این صورت آن فردی که از نام او در نام مؤسسه استفاده شده است، در برابر شخص سوّم، به عنوان شریک ضامن شرکت تضامنی می‌باشد. در مؤسسه با مسئولیت محدود لازم است تمام وجوه نقد دریافت شده و وجوه غیر نقد نیز تقویم شده و تحویل داده شود.

مزایای مؤسسه با مسئولیت محدود

در برابر مؤسسات با مسئولیت محدود، مؤسسات سهامی خاص قرار می‌گیرند. در مؤسسات سهامی خاص لازم است مقدار سرمایه ی بیشتری صرف گردد بنابراین لازم است تعداد شریک بیشتری به هنگام تأسیس حضور به عمل آورند. به همین دلیل است که قوانین بسیاری در ارتباط با آنها اتخاذ گردیده است که عمل بدان ها برای اشخاصی که می‌خواهند تعداد شریک های کمتری داشته باشند، فاقد است. ولیکن در مؤسسات با مسئولیت محدود چنین نیست و شرکاء از سخت گیری های نام برده شده به قدری آزاد هستند. در اکثر مواقع ما به هنگام برخورد با مؤسسه با مسئولیت محدود بدین نتیجه دست می‌یابیم که تعداد شرکاء محدود هستند. غالباً شرکاء با یک دیگر رفیق، دوست، همکار یا حتی فامیل می‌باشند.

مدارک مورد نیاز به هنگام ثبت مؤسسه خدمات زیبایی در قالب مسئولیت محدود

ثبت موسسه خدمات زیبایی

نحوه ی ثبت مؤسسه خدمات زیبایی در قالب مؤسسه سهامی خاص

موسسه سهامی خاص مؤسسه ای می‌باشد که همه ی سرمایه ی آن به واسطه ی شرکاء تأمین می‌گردد. پس از سرمایه گذاری، آن سرمایه به سهام تقسیم می‌گردد. میزان مسئولیت هر یک از سهامداران با توجه به تعداد مبلغ اسم آنها در مؤسسه است.

مدارک مورد نیاز به هنگام ثبت مؤسسه خدمات زیبایی در قالب سهامی خاص

سخن پایانی

لیولند در این مقاله سعی نمود شما عزیزان را با چگونگی ثبت مؤسسه خدمات زیبایی آشنا سازد. همانطور که ضمن مقالات پیشین به آن اشاره کردیم در انتخاب نام مؤسسه و موضوع انتخابی ممکن است شما با مشکلات مواجه شوید که بهترین راه حل مشورت با یک مشاور حقوقی حاذق در این زمینه است. در همین جهت مشاوران کارآزموده برای راهنمایی شما عزیزان آماده خدمت رسانی می‌باشند. لیولند همراه شماست.

لیولند

مشاوره ثبت موسسه خدمات زیبایی

جواب تمامی سوالات خود در مورد چگونگی ثبت خدمات زیبایی را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا