ثبت شرکت در منطقه آزاد

ثبت شرکت در منطقه آزاد

چگونگی ثبت شرکت در منطقه آزاد

ابتدا با یک تعریف کلّی از منطقه ی آزاد، شما را با آن آشنا می‌سازیم. منطقه ی آزاد عبارت است از منطقه ای که تحت نگهداری بندری و غیر بندری است. منطقه ی آزاد از برخی از قوانین و مقررات روانه در داخل کشور خارج است که ما می‌خواهیم در این مقاله شما را بیشتر با آن آشنا سازیم. پس بهتر است شما عزیزان جهت آشنایی بیشتر با مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد همراه لیولند باشید.

ثبت شرکت در منطقه آزاد کشور

منطقه ی آزاد داخل هر کشوری، یک منطقه ای است که توسط دولت آن کشور تعیین گردیده است. قوانین و مقررات و شرایط گمرکی در نظر گرفته شده برای آن منطقه، آزاد است. در اکثر مواقع این مناطق بندری هستند، ولیکن گاه به چشم می‌خورد که مناطق غیر بندری نیز جزء این مناطق محسوب می‌شود.

آیا می‌دانید که هدف از انتخاب مناطق آزاد در هر کشوری چیست؟

در هر کشوری ثبت شرکت در منطقه آزاد به منظور سهولت و آسانی کار در واردات و صادرات کالا و همچنین رشد اقتصادی کشور، انجام می‌شود. از این جهت می‌توان گفت که منطقه ی آزاد در واقع یک عامل مهم در تحریک اقتصاد و توسعه ی کشور است. در واقع انواع مؤسسه ها و شرکت های غیر تجاری مذکور در قانون تجارت و سایر قوانین ایران می‌توانند در واحد ثبتی منطقه به ثبت برسند، مشروط بر آنکه موضوع فعالیت آن ها قانونی باشد. در هر حال تأسیس و فعالیت شرکت ها تحت قوانین موضوعه امکان پذیر است. همچنین بنا بر ماده 4 ضوابط ثبت هر مؤسسه یا شرکتی که در منطقه ثبت شود و مرکز اصلی آن نیز در همان منطقه باشد شرکت ایرانی و ثبت شده در منطقه محسوب می‌شود.

ثبت شعبه و یا نمایندگی اشخاص حقوقی چگونه امکان پذیر است؟

اشخاص حقوقی به جهت ثبت شعبه و یا نمایندگی باید در نهادی به نام ثبت مؤسسه و ملکیت صنعتی و معنوی نهادهای منطقه ی آزاد اقدام نمایند.

مراحل ثبت شرکت در منطقه آزاد

مناطق آزاد در ایران

منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری قشم
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری کیش
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری ماکو
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری اَرس
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری اَروند
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری انزلی
منطقه ی آزاد اقتصادی و تجاری چابهار

مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در منطقه آزاد

ارائه مجوز سازمان منطقه آزاد
ارائه دو کپی از تقاضانامه شرکت
ارائه دو کپی از شرکت نامه شرکت خود
ارائه دو نسخه از اساسنامه شرکت همراه با امضا
کپی مدارک شناسایی 
ارائه گواهی عدم سوءپیشینه تمامی اعضای هیئت مدیره

قوانین و مقررات ثبت شرکت در منطقه آزاد

واردات و صادرات تمامی کالاها به غیر از کالاهایی که با شرع و قوانین و مقررات داخلی هم خوانی ندارد، ایرادی نخواهد داشت. شما می‌توانید در مناطق آزاد با هر یک از مناطق آزاد دیگر دنیا اقدام به انجام عملیات بازرگانی نمایید و از نظر داخلی بلامانع است. شرکت ها می‌توانند پس از ثبت گمرکی با دیگر مناطق آزاد، اقدام به انجام کارهای تجاری نمایند و مشمول قوانین واردات و صادرات نخواهد بود.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد, متقاضیان ثبت شرکت در منطقه آزاد باید تمامی شرایط و مراحل مورد نیاز برای آن و همچنین قوانین و مقررات موجود در آن را در نظر گرفته و با توجه به آن ها اقدام به ثبت نمایند. به همین دلیل به مشاوری دقیق و آگاه برای راهنمایی بیشتر دارند. در همین راستا مشاوران تیم حقوقی لیولند در جهت راهنمایی شما عزیزان اماده خدمت رسانی می‌باشند, لیولند همراه شماست…

لیولند

مشاوره ثبت شرکت در منطقه آزاد

جواب تمامی سوالات خود در مورد چگونگی ثبت شرکت در منطقه آزاد را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا