ثبت موسسه اعزام دانشجو

ثبت موسسه اعزام دانشجو

نحوه ثبت موسسه اعزام دانشجو

موسسه ی اعزام دانشجو از جمله مؤسساتی است که امروزه در راستای ثبت آن، بسیار تلاش می‌نمایند. از میان تمامی راه های موجود به جهت خروج از کشور، اقدامات حاصله توسط دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل است که دانشجویان بسیاری از انواع گوناگون دانشگاه ها به دنبال وکلاء و مشاورین و مؤسسات معتبری هستند که، بتوانند آنها را در این راستا کمک نمایند. در ادامه ی مقاله با لیولند همراه باشید تا شما عزیزان را با ثبت مؤسسه اعزام دانشجو بیشتر آشنا سازد.

ثبت موسسه اعزام دانشجو

نکته مهم : اهمیت و حساسیت موضوع اعزام دانشجو به خارج از کشور باعث شده است تا دولت پا به عرصه گذارد. زیرا خروج یک دانشجو از کشور به قصد ادامه ی تحصیل موضوع ساده ای به نظر نمی‌آید. بنابراین مؤسساتی که می‌خواهند اقدام به اعزام دانشجو نمایند لازم است از وزارت علوم و تحقیقات جوازهای قانونی لازم را دریافت کنند

انواع ثبت شرکت ها و موسسات

شرکت ها و مؤسساتی که نیاز به دریافت جواز قانونی ندارند
شرکت ها و مؤسساتی که نیاز به دریافت جواز قانونی دارند

شرایط ثبت موسسه اعزام دانشجو

ثبت موسسه اعزام دانشجو

اخذ مجوز ثبت موسسه اعزام دانشجو

مؤسسه اعزام دانشجو از جمله مؤسساتی هستند که به جهت ثبت، نیاز به اخذ مجوز دارند. یعنی مؤسسین باید در راستای اعزام دانشجو اقدام به دریافت مجوز نمایند. توجه داشته باشید که تنها دریافت مجوز قانونی کفایت نمیکند و شما باید مؤسسه را به ثبت برسانید. مؤسسه ای که شما اقدام به دریافت مجوز جهت ثبت آن می‌نمایید کاملاً زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات، وزارت اطلاعات خواهد بود. به گونه ای که عملکرد شما در راستای دریافت هزینه ها، اعزام دانشجو، قراردادها، و… باید با آنچه که مد نظر وزارت علوم و وزارت اطلاعات است هم خوانی داشته باشد.

نکته مهم : توجه داشته باشید که در هر سال مؤسسه ها و شرکت های قانونی در راستای اعزام دانشجو به خارج از کشور توسط وزارت خانه ها اعلام می‌گردند. از سویی دیگر چنانچه مؤسسه ای جواز قانونی خود را از دست داده باشد در سامانه ی وزارت خانه قرار می‌گیرد. این مؤسسه ها و شرکت ها تنها می‌توانند در زمینه و راستایی که به آنها اجازه داده شده است اقدام به تبلیغات لازم نمایند. برای مثال مؤسسه ای که جواز قانونی لازم در راستای اعزام دانشجو به فرانسه را دارد نمی‌تواند برای کشور ژاپن اقدام نماید. به همین دلیل حتما باید تاییدیه موسسه خود از وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری را دریافت کنید.

ثبت موسسه اعزام دانشجو

مدارک مورد نیاز ثبت موسسه اعزام دانشجو

تهیه ی فتوکپی از مدارک شناسایی مؤسسین اعم از شناسنامه و کارت ملّی
تهیه ی فتوکپی از اصل جواز قانونی (وزارت علوم)
تهیه ی دو نسخه از اوراق شرکتی

مدّت زمان لازم ثبت مؤسسه اعزام دانشجو

شما اگر مجوزهای لازم را تهیه کرده باشید و تأییدیه نهایی از سوی مؤسسین و شرکت ها صورت گرفته باشد، 14روز زمان لازم خواهد بود. ما حدوداً دو روز لازم داریم تا نام های انتخاب شده به تأیید اداره ثبت مؤسسه برسد. و حدوداً 14 روز زمان لازم است تا آگهی تأسیس مؤسسه صادر گردد. روزنامه ی رسمی در راستای درج آگهی در روزنامه پس از پرداخت هزینه ی آگهی توسط شخص مؤسس به سازمان و شرکت روزنامه، بدین کار اقدام خواهد کرد.

سخن پایانی

با توجه به آنچه در قسمت فوق بیان نموده ایم، اخذ مجوز قانونی در راستای به ثبت رسانیدن مؤسسه اعزام دانشجو در همان ابتدای کار از سوی شما امری الزامی و اجباری می‌باشد. زیرا، در راستای این مجوزها هم شرایط خود شما و هم شرایط مجموعه ی شما مورد وارسی و گزینش قرار خواهد گرفت. لیولند تمام تلاش خود را برای آشنایی شما با شرایط و مدارک لازم جهت ثبت مؤسسه اعزام دانشجو به کار گرفت. در همین راستا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

لیولند

مشاوره ثبت موسسه اعزام دانشجو

جواب تمامی سوالات خود در مورد ثبت موسسه اعزام دانشجو را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا