ثبت شرکت

ثبت شرکت

ثبت شرکت

یکی از اصلی ترین خدمات لیولند، خدمات ثبت شرکت است. لیولند با توجه به توانایی‌ها و ارتباطات خود توانایی و تجربه ثبت انواع شرکت هایی که از نظر قانونی ثبت شدن آنها بسیار مشکل بود را دارد. توجه داشته باشید بسیاری از شرکت هایی که دم از ثبت شرکت می زنند توانایی ثبت شرکت هایی که دارای پیچیدگی‌های خاص هستند را ندارند (مانند ثبت شرکت دانش بنیان). البته در لیولند ابتدا مدارک شما بررسی شده و پس از آن نتیجه به شما اعلام خواهد شد. حال اما هریک از شرکت‌ها و مؤسسات گوناگون برای هدف خاصی ایجاد شده‌اند. به همین دلیل اگر اقسام گوناگون آن‌ها را به درستی بشناسیم، بهتر و مطلوب‌تر می‌توانیم به هدفی که با ثبت شرکت قصد رسیدن بدان را داریم، دست پیدا کنیم. قابل بیان است که اقسام شرکت‌ها و مؤسسات شامل شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با همدیگر هستند. پس جهت ثبت هریک از این شرکت‌ها شرایط و مدارکی خاص موردنیاز خواهد بود. البته در ارتباط با هریک از آن‌ها توضیحاتی مختصر و مفید ارائه خواهد شد. جهت ثبت شرکت، ابتدا می‌باید نوع شرکت موردنظر را بشناسیم و در ارتباط با آن اطلاعات موردنیاز را به دست بیاوریم. در این قسمت از لیولند سعی می‌کنیم شما را با اقسام متفاوت شرکت‌ها و شیوه‌ی ثبت آن‌ها آشنا نماییم.

درخواست ثبت شرکت

رویه لیولند در انجام خدمات ثبت شرکت

به این صورت است که در ابتدا با ما تماس گرفته و به کارشناسان لیولند متصل می شوید. سپس با انتخاب نوع شرکتی که بنابر ثبت آن هست طی یک جلسه حضوری با لیولند قرارداد بسته و از این به بعد کارهای شما در سریعترین زمان ممکن توسط لیولند انجام خواهد گرفت. 

228100822281008109918100821

مزایای ثبت شرکت

مزایای ثبت شرکت

به گونه‌ای کلّی ثبت شرکت مزیت‌های بسیاری برای شما به همراه خواهد آورد. ما در این قسمت از خود در لیولند به برخی از مهم‌ترین این مزایا اشاره خواهیم کرد.
• ثبت شرکت منجر می‌شود اختلافی در حیطه قسم‌بندی سود میان شرکاء در آتی حاصل نشود یا به کمترین میزان برسد. به دلیل آن‌که تمامی موضوعات موردنیاز در زمان تنظیم اوراق اداری داخل اساسنامه و شرکت‌نامه درج می‌شود.
• این موضوع جلوه‌ی قانونی و حقوقی به کسب‌و‌کار شما می‌بخشد. به عنوان نمونه؛ چنانچه که شما بخواهید با یک مجموعه خصوصی یا دولتی مذاکره نمایید جهت عقد قرارداد نیاز است که شما شرکت داشته باشید. چرا که غالباً آن‌ها به افراد حقیقی نمی‌توانند به همین سادگی ها اعتماد نمایند. بنابراین ترجیح می‌دهند طرف مقابل آن‌ها یک شخصیت حقوقی باشد.
• از پشتیبانی قانون برخوردار هستند.
• مشتریان بیشتری جذب خواهند کرد، نهایتاً تعاملات بیشتری صورت خواهد گرفت.
• از امتیازاتی همانند؛ وام و تسهیلات برخوردار خواهند شد.
• می‌توانند در مناقصات و مزایدات گوناگون شرکت نمایند.
مزیت‌های بیشمار دیگری هم به چَشم می‌خورد. البته که شما می‌توانید به واسطه‌ی تماس با ما در لیولند به خوبی با دیگر مزیت‌های ثبت شرکت آشنا بشوید.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت

در طی مراحل ثبت شرکت،‌ ابتدا میبایست مشخص گردد، چه چیزی را شما می‌خواهید ثبت بنمایید! شرکت یا مؤسسه یا … بعد از معین نمودن این مسئله می‌توانید مدارک خویش را آماده بنمایید. اگر که مدارک تهیه شده از جانب شما تأیید گردد به شما یک کد پیگیری داده خواهد شد. طی ابتدایی‌ترین مرحله نام شرکت تأیید می‌گردد و شما سه روز زمان خواهید داشت تمامی اسناد و مدارک را به واسطه‌ی اداره پست برای اداره ثبت بفرستید. پس از آن‌که ایراد و اشکالی در مدارک پیدا نشد و کارشناس مربوطه مدارک را تأیید نمود، ابلاغیه‌ای در راستای مطالعه پیش‌نویس آگهی و پرداخت وجوه ثبتی صادر خواهد شد.
شما بعد از تعیین و وارسی کارشناسی ممیزی و تأسیس، سرپرستی و تأدیه هزینه، تمامی اسناد و مدارک را به دفتر ثبت تأسیس منتقل می‌نمایید. بعد از آن‌که هویت درخواست کننده اثبات گردید، قسمت ذیل تمامی مدارک را امضاء می‌نماید. پس از آن شماره ثبت درخواست شرکت تعیین می‌گردد. طی مراحل بعد، فرد تقاضا کننده اسناد و مدارک را به دبیرخانه تسلیم می‌نماید تا پاک‌نویس را اخذ بنماید.
تاریخ صدور به همراه شماره ثبت در پاک‌نویس درج شده است. نهایتاً درخواست کننده که جلد اصلی را در اختیار خود دارد، نزد معاون اداره رجوع می‌نماید تا امضاء را از آن‌ها اخذ نماید. لذا تقاضا کننده به سوی دبیرخانه رهسپار می‌شود و جلد اصلی را با یک مهر برجسته کامل نموده و تکمیل می‌نماید.

انواع ثبت شرکت

ثبت شرکت تضامنی

بین دو یا چنر نفر تشکیل می شود. در شرکت تضامنی اگر دارایی شرکت برای پرداخت قروض شرکت کافی نباشد، هر یک از شرکا مسئول پرداخت تمام قروض شرکت است

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت که بین دو یا چند نفر برای انجام امور تجاری است و یکی از پر تقاضاترین انواع ثبت شرکت است

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان به شرکتی اطلاق می‌شود که می‌توانند به واسطه‌ی فروش تکنولوژی و خدمات خویش کسب درآمد کنند.

ثبت شرکت سهامی عام و خاص

ثبت شرکت سهامی عام و خاص

برای ثبت شرکت سهامی عام نیاز به سرمایه های کلان داریم اما برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل سرمایه 100 هزارتومان است.

ثبت موسسات غیر تجاری

ثبت موسسات غیر تجاری

به گونه‌ای کلّی، مؤسسات همانطور که از نام آن هویداست، غیرتجاری می‌باشند. به این معنی که انجام امور و کارهای تجاری همانند؛ صادرات و واردات، خرید و فروش، نظایر آن در مؤسسه ممکن نیست.

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

افراد حقیقی برای بهبود وضعیت اقتصادی می توانند اقدام به تاسیس تعاونی بکنند. برای ثبت آن نیاز به حداقل هفت عضو می باشد

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی

ثبت این نوع از شرکت غالباً برای کارهایی چون؛ صرافی، تبادل ارز و سکه و مواردی همانند آن‌ها انجام می‌شود و نسبت به دیگر شرکت‌ها از مقدار تعهد و مسئولیت بیشتری برخوردار می‌باشد. اسم این قبیل از شرکت‌ها از نام کامل یکی از شرکاء تشکیل خواهد شد که اغلب در امتداد آن واژه «و شرکاء» درج می‌شود. این موضوع بیانگر تضمین این اشخاص برای معاملات شرکت می‌باشد. نکته حائز اهمیت در ارتباط با شرکت تضامنی، دریافت جواز از بانک مرکزی می‌باشد تا در زمان ثبت، همراه با دیگر مدارک، تسلیم واحد ثبتی بشود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

علّت نام‌گذاری این نوع از شرکت‌ها تحت عنوان با مسئولیت محدود، به عبارتی به دلیل سقف تعهداتی می‌باشد که اعضای شرکت می‌توانند قبول بنمایند. به بیانی ساده‌تر، در شرکت‌های با مسئولیت محــــدود،‌ مقدارِ تعهد محدودِ به مبلغ اسمی هر سهام می‌باشد. جهت ثبت شرکت از گونه مسئولیت محدود، لااقل دو نفر شریک نیاز خواهد بود و نیازی در راستای واریز سرمایه و مسدود کردن آن داخل بانک نیست. گفتنی است شرکت‌های با مسئولیت محدود پرکاربردترین نوع شرکت‌ها است. بنابراین به لحاظ آماری بیشترین تعداد ثبت در میان دیگر شرکت‌ها را دارا است.

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان به شرکتی اطلاق می‌شود که می‌توانند به واسطه‌ی فروش تکنولوژی و خدمات خویش کسب درآمد کنند. این قبیل از شرکت‌ها می‌توانند در قالب شرکت‌های سهامی خاص به مرحله‌ی ثبت برسند. دو شخص یا بیشتر از اعضای هیئت مدیره شرکت دانش بنیان بایستی یکی از خصوصیات بیان شده در قسمت ذیل را دارا باشد؛
• دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا مدارک تحصیلی بالاتر باشد.
• عضو هیئت علمی دانشگاه معتبر و شناخته شده باشد.
• حاوی اختراع ثبت گردیده باشد.
از جمله مزایای ثبت شرکت دانش بنیان معافیت از پرداخت مالیات، گمرک نیز عوارض طی مدّت زمانی پانزده ساله است.

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان از سخت ترین انواع ثبت شرکت هاست که دلیل اصلی آن مزایای بسیاری است که ثب شرکت دانش بنیان دارد. لیولند با توجه به تجربه و ارتباطات خود توانایی انجام این کار را برای شما دارد. کافیست با ما در ارتباط باشید.

ثبت شرکت سهامی عام و خاص

ثبت شرکت سهامی عام و خاص

شرکت تعاونی عام با استناد به نوع تعاون که از جانب وزارت تعاون معین می‌گردد، اعضاء می‌پذیرد. این عضویت برای تمامی افراد آزاد خواهد بود. در این نوع از شرکت‌ها تعداد سهامداران لااقل پانصد نفر می‌باشد و سود عاید از سهام میان عموم سهامداران پخش خواهد شد. عضو گردیدن در شرکت تعاونی خاص به گونه‌ای محدود صورت می‌پذیرد. در این نوع از شرکت‌ها پخش سود سهام به تعداد اشخاص سهامدار خواهد بود.

ثبت موسسات غیر تجاری

ثبت موسسات غیر تجاری

به گونه‌ای کلّی، مؤسسات همانطور که از نام آن هویداست، غیرتجاری می‌باشند. به این معنی که انجام امور و کارهای تجاری همانند؛ صادرات و واردات، خرید و فروش، نظایر آن در مؤسسه ممکن نیست. مؤسسات حتی نیازی به اخذ کد اقتصادی و دریافت کارت بازرگانی ندارند. به عبارتی حائز اهمیت ترین مورد در ارتباط با فعالیت مؤسسه یا شرکت‌های غیرتجاری، ارائه خدمات و مشاوره می‌باشد و این امر در مؤسسه غیرانتفاعی چون؛ سندیکاها، انجمن‌ها و… حاوی مزایای مالی نیست. با این حال، در مؤسسه انتفاعی که شرکای آن‌ها را افراد حقیقی ایجاد می‌نمایند، حاوی ارزش مالی خواهد بود.
«سندیکا سازمانی می‌باشد برای افرادی که در یک حرفه مشخص کار می‌نمایند. این قبیل از سازمان‌ها بر رعایت قوانین و معاهدات در مکان کار نظارت به عمل می‌آورند.»

ثبت شرکت تعاونی

ثبت شرکت تعاونی

شرکت‌های تعاونی خود به سه نوع؛ تولیدی، توزیعی و تولیدی-توزیعی قسم‌بندی می‌شوند. شرکت‌های تعاونی تولیدی به برخی فعالیت‌های تولیدی همانند؛ کشاورزی، دامپروری، پرورش ماهی و… مبادرت می‌ورزد. شرکت‌های توزیعی به توزیع محصولات و خدمات می‌پردازند. البته این فعالیت مواردی همانند؛ شیوه‌ی پخش آن‌ها و افزایش یا کاهش قیمت مربوط بدان‌ها را هم شامل می‌شود. دست کم تعداد سهامداران در این گونه از شرکت‌ها هفت نفر می‌باشد.
میبایست از بینابین این تعداد لااقل دو نفر حاوی مدرک تحصیلی و یا جواز کسب مرتبط با عنوان تعاونی مورد درخواست باشند. برای این نوع از شرکت‌ها لازم است ابتدا جواز یا موافقت اصولی اداره تعاون حیطه مربوطه دریافت بشود و پس از آن فرآیند ثبت شدن شرکت در نهاد ثبت شرکت‌ها انجام بشود.
• نکته؛
در شرکت تعاونی نیز چون شرکت‌های سهامی باید بعد از تأیید اسم شرکت، سی و پنج درصد از سرمایه شرکت به یک حساب مخصوص واریز گردد و تا به هنگام ثبت شدن شرکت به واسطه‌ی بانک مسدود شود.

لیولند

مشاوره ثبت انواع شرکت

جواب تمامی سوالات خود در مورد ثبت انواع شرکت را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

این نکات را فراموش نکنید !

ثبت شرکت حاوی برخی نکات مهم است، البته که رعایت این نکات هم از جانب اشخاص الزامی به نظر می‌رسد.
• مدیرعامل تنها در یک شرکت می‌تواند دارای سِمت مدیرعامل باشد.
• البته که مدیرعامل نیاز نیست جزئی از سهامداران باشد.
• مدیرعامل به همراه اعضای هیئت مدیره سوء سابقه نداشته باشند.
• اعضای هیئت مدیره در ثبت شرکت سهامی خاص باید بیش از دو نفر باشد و در ثبت شرکت با مسئولیت محدود میبایست یک نفر باشد.
• هیئت مدیره امکان دارد از میان سهامداران و یا افراد بدون سهام اتخاذ گردد.

نکات مهم ثبت شرکت

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

ثبت شرکت حاوی برخی نکات مهم است، البته که رعایت این نکات هم از جانب اشخاص الزامی به نظر می‌رسد.
• مدیرعامل تنها در یک شرکت می‌تواند دارای سِمت مدیرعامل باشد.
• البته که مدیرعامل نیاز نیست جزئی از سهامداران باشد.
• مدیرعامل به همراه اعضای هیئت مدیره سوء سابقه نداشته باشند.
• اعضای هیئت مدیره در ثبت شرکت سهامی خاص باید بیش از دو نفر باشد و در ثبت شرکت با مسئولیت محدود میبایست یک نفر باشد.
• هیئت مدیره امکان دارد از میان سهامداران و یا افراد بدون سهام اتخاذ گردد.

مدارک ثبتی شرکت 

  • اساسنامه.
  • اظهارنامه.
  • آگهی تأسیس به همراه روزنامه رسمی.

2 نکته:

در شرکت‌های سهامی اعم از خاص و عام و تعاونی‌ها ارائه گواهی بانکی مبنابر واریز سی و پنج درصد سرمایه شرکت امری ضروری است.

مدارک لازم جهت ثبت مؤسسه‌ها هم همانند شرکت‌ها می‌باشد. البته با این تفاوت که در ثبت مؤسسات نیازی جهت ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نخواهد بود.

لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت نیازی به مدرک تحصیلی نمی‌باشد.

اگر مدارک خود را گم کرده اید نگران نباشید !

شما امکان دارد بنابر هرگونه علّتی اسناد و مدارک ثبتی شرکت را گم بنمایید و یا آن‌ها را از دست بدهید. در این موقعیت‌ها لازم است به واسطه‌ی اداره ثبت شرکت‌ها، مدارک المثنی را اخذ نمایید که این مدارک عبارت است از؛

برای مؤسسات غیرتجاری و شرکت سهامی خاص؛ اظهارنامه، اساسنامه، صورت جلسه نیاز می‌باشد.
برای شرکت با مسئولیت محدود؛ اساسنامه، شرکت‌نامه، تقاضانامه، صورت جلسه نیاز می‌باشد.

بعد از ثبت شرکت به این نکته توجه کنید !

اکنون دیگر شرکت شما ثبت شده است و شماره ثبت هم دریافت شده است، حال لازم است شما به واسطه‌ی وب‌سایت‌ روزنامه رسمی نسبت به پرداخت هزینه آگهی اقدامات لازم را به انجام رسانید.
بعد از چاپ روزنامه رسمی، دریافت کد اقتصادی و پلمپ دفاتر شرکت برخی از امور است که باید حداکثر دو ماه پس از تاریخ تأسیس شرکت انجام بشود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت انواع شرکت‌ها با کارشناسان لیولند تماس حاصل فرمایید.

نکات ثبت شرکت

لازم به ذکر است که به صورت کلی مدت زمان ثبت شرکت در  بیشتر مواقع حدود 7 الی 14 روز کاری زمان نیاز دارد

هزینه های ثبت شرکت

با توجه به این که ثبت شرکت دارای انواع گوناگون می‌باشد که هر کدام دارای مراحل و شرایط خاص خود می‌باشند و همچنین هزینه های قانونی خود را دارند, بنابراین هزینه های ثبت شرکت دارای تعرفه مشخصی نمی‌باشد. در همین راستا برای ارزیابی هزینه های ثبت شرکت خود می‌توانید با لیولند تماس گرفته و از راهنمایی های مشاوران ما بهره ببرید.

ثبت نمایندگی شرکت های خارجی

جهت دریافت نمایندگی از شرکت‌های خارجی به دو حالت می‌توان اقدام نمود؛
• نماینده یک شخص حقیقی باشد.
• نماینده یک شخص حقوقی باشد‌.
گفتنی است که در هر دو نوع از ثبت نمایندگی شرکت‌های خارجی، نیاز به ثبت آن در نهاد ثبت شرکت‌ها و دریافت شماره ثبت خواهد بود.

لیولند

مشاوره ثبت شرکت

جواب تمامی سوالات خود در مورد ثبت شرکت را در سریعترین زمان ممکن از کارشناسان لیولند دریافت کنید

لیولند

ثبت شرکت فوری

تیم حقوقی لیولند از ابتدا تا انتهای کار، در سریعترین زمان ممکن خدمات ثبت شرکت شما را انجام می‌دهد

اسکرول به بالا